Digitālā laikmetā esam jau pieraduši, ka liela daļa sarunu ar draugiem un radiem notiek tieši online vidē. Daži pamanās savā draugu un paziņu lokā ietvert tikai pašus tuvākos, citi turpretim apstiprina jebkuru, kas piesakās draudzēties. Katrai pieejai ir savi plusi un mīnusi, taču ja tev vēl nav vismaz 18 gadi, obligāti iepazīsties ar rakstu – Bērnu drošība internetā un pasargā sevi no liekām nepatikšanām.
Kā izvēlēties, kur sūtīt apsveikumu?
Internetā ir dažādas platformas, kur sazināties ar citiem cilvēkiem ir dažādas, taču populārākās ir whatsapp, facebook, instagram, draugiem.lv, snapchat vai vienkārši sms vai epasta sūtīšana. Visās šajās lietotnēs un mājaslapās ir iespējams apmainīties ar dažāda veida saturu – foto, video, audio vai teksta failiem un ziņām.
Katram no šiem sociālajiem tīkliem un lietotnēm ir savs cienītāju loks, ko lielā mērā ietekmē draugu un paziņu izvēles. Nebūs jēga uzturēties, piemēram, tikai facebook, ja draugi lieto snapchat, savukārt omītes, mammas un tēti, iespējams, joprojām dod priekšroku vietējam sociālajam portālam draugiem.lv. Varam secināt, ka pirms sūtīt apsveikumu ir svarīgi saprast, vai saņēmējs to vispār ieraudzīs un, ja ieraudzīs, vai nebūs jau par vēlu.
Daļa vecāka gadagājuma Latvijas iedzīvotāju joprojām internetu nelieto, līdz ar to viņiem apsveikumi ir jāsūta pa pastu kā senos laikos.
Kur atrast apsveikuma pantiņus?
Katriem svētkiem un nozīmīgām dienām labāk derēs cits dzejolis vai pantiņš. Valsts svētkos ir vajadzīgi patriotiski dzejoļi, gadalaiku mijām piesaistītajos svētkos – Jāņi, Ziemassvētki, Mārtiņi, Lieldienas citi, savukārt dzimšanas un vārda dienās atkal citi. Tā kā grasāmies sūtīt pantiņus caur internetu, tad nav nepieciešams doties uz bibliotēku, lai atrastu kādu dzejoļu grāmatu. Tā vietā dzejoļus varam meklēt internetā, nokopēt un nosūtīt draugam caur savu izvēlēto mediju.
Lai arī svētki ir daudzi un dažādi, tomēr visbiežāk būs nepieciešami tieši apsveikumi dzimšanas dienā, vārda dienā vai Ziemassvētkos. E-bibliotēkas mājaslapā ir iespējams atrast apsveikumus arī citos svētkos, taču pats svarīgākais ir neaizmirst par dzimšanas dienu. Katrs mēs jūtamies īpašs un tieši dzimšanas diena ir tā diena, kurā vēlamies, lai par mums atceras tuvie un mīļie un pārdzīvojam, ja tas nenotiek.
Muzikāli sveicieni un e-kartiņas
Pēdējos gados aizvien iecienītāki kļūst arī muzikālie sveicieni un šeit nav runa par Latvijas Radio 2 publiskajiem apsveikumiem. Izmantojot kādu no aplikācijām, piemēram, Facebook ir iespējams iekopēt ziņas laukā kādu teksta saiti (linku) uz izvēlētu Youtube video vai .gif formāta animāciju un nosūtīt.
Katru sveicienu un vēlējumu dzimšanas dienā vai citos svētkos ir iespējams papildināt ar emociju attēlu (emoji). Piemēram, whatsappā ir pieejami simtiem dažādu emoji attēlu, kas stilizēti parāda sūtītāja emocijas un nodomus – prieks, sajūsma, gaidas, asaras u.t.t. Tas nozīmē, ka katru apsveikumu papildinot ar šādiem emociju zīmējumiem tiek panākts vēl labāks efekts.
Secinājumi
Internets paplašina saziņas iespējas vienam ar otru. Nosūtīt apsveikumu tagad ir kļuvis vēl vienkāršāk un izdevīgāk. Vairs nav jātērē nauda par pastkartes sūtīšanu, ja vien nav jāsveic omītes un opīši. Apsveikumu tekstus var atrast interneta plašumos, savukārt pašu sveicienu var nosūtīt caur sociālajiem tīkliem vai aplikācijām.
Esi draudzīgs. Sūti sveicienus draugiem un paziņām. Iepriecini sevi un citus.