Uztaistīt “screenshot” (ekrānšāviņš) datoram ir viena no funkcijām, kas ir ļoti noderīga. Šo iespēju datora lietotāji izmanto, lai nofotogrāfētu pašreizējās darbības vai aizsūtītu draugam problēmas vai kļūdas aprakstu u.t.t. Lai to paveiktu nospiediet uz klaviatūras taustiņu PRINT SCREEN (uz taustiņa rakstīts “Prt Scr”).

  • Ja nospiedīsiet taustiņu PRINT SCREEN tiks nofotogrāfēts viss ekrāna saturs, bet attēls tiks saglabāts datora pagaidu atmiņā.
  • Lai iekopētu attēlu – atveriet kādu no attēlu apstrādes programmām vai teksta redaktoru Word, epastu vai kādā citā izvēlētā programmā, kas atbalsta šādu iespēju.
  • Tagad noklikšķiniet reizē 2 taustiņus: “CTRL” un “V” (var  klikšķināt arī vispirms “CTRL” un pēc tam to neatlaižot pirkstu nospiest arī taustiņu “V”). Alternatīva – ielīmējiet ekrānšāviņu, noklikšķinot ar peli uz funkcijas “Paste”.

Kur atrodas PRINT SCREEN taustiņš?

Uz datora klaviatūas taustiņš PRINT SCREEN ir izvietots augšējā rīkjoslā starp taustiņiem “F12” un “Delete”. Uz portatīvajiem datoriem aiz taustiņa “F12” mēdz būt novietots arī taustiņš “Pause”, kam seko “PrtScr”.

Kā uztaisīt Print Screen un saglabāt attēlu?

Kad taustiņš atrasts, atliek izmantot jau iepriekš pieminēto “screenshot” instrukciju, t.i. taustiņš “PrtSc”, kam seko, piemēram, attēlu apstrādes programmas “Paint” atvēršana un taustiņu CTRL + V vienlaicīga nospiešana. Tagad atliek saglabāt attēlu kā failu uz datora vai datu nesēja un, ja nepieciešams arī nosūtīt draugam.

Kā iekopēt tikai aktīvo logu?

Aktīvais logs ir logs, kuru pašreiz izmantot. Ja vēlaties nofotogrāfēt tikai vienu logu, nevis visu datora ekrānu ir jārīkojas atšķirīgi.

  • Noklikšķiniet uz loga, kuru vēlaties nofotogrāfēt, piemēram, Excel failu vai atvērto attēlu.
  • Noklikšķiniet taustiņus “ALT”+”Prt SC”
  • Ielīmējiet aktīvā logu attēlu tāpat kā pirmajā variantā.

Kopumā uztaisīt “screenshot” datoram ir ļoti vienkārši un, kad tas ir izdarīts vienu reizi, atcerēsieties to uz visu mūžu.

Draudzīgs internets