Radio Online

Internets ikvienam no mums plašas iespējas savstarpēji sazināties un izmantot dažādus audiovizuālos līdzekļus. Daļa interneta lietotāju izvēlas ikdienā arī radio klausīties internetā. To paveikt ir iespējams vairākos veidos, taču ērtāk ir izmantot mājas lapas, kur visi radio ir pieejami vienā vietā. Rezultātā atkrīt nepieciešamība pārslēgt vairākas mājas lapas un brīdī, kad mūzikas vietā ir dzirdamas reklāmas, var uzslēgt citu radio staciju.

Kur vislabāk klausīties interneta radio?

radio

Latvijā ir dažas interneta adreses, kurās var dzirdēt vairākas radio stacijas vienā vietā, taču vislabāko funkcionalitāti nodrošina fano.lv. Online radio šeit ir saranžēti, galvenokārt, pēc to popularitātes. Tāpat var atsevišķi izvēlēties Latvijas radio, ārzemju radio stacijas vai krievu radio. Plašāku ieskatu pieejamajās iespējās varat iegūt, izvēloties sadaļu, kur apkopoti visi radio – https://www.fano.lv/visi-radio/, savukārt mājaslapas sākumlapā ir redzami pašas populārākās radio stacijas latviešu un krievu valodā. 

Otra iespēja ir izvēlēties individuālu radiostaciju mājaslapas. Piemēram,  ja klausaties tikai Radio SWH, ejiet uz radioswh.lv. Radio Skonto faniem jāklausās RadioSkonto.lv. Kopumā radiostaciju īpašnieki ir centušies, lai domēna nosaukums būtu tieši tāds pat kā radiostacijas nosaukums un lieliem pārpratumiem nevajadzētu rasties. 

Ko darīt, ja radio saturs mani neapmierina? 

Pirmkārt, pārslēdziet citu radiostaciju. Konkurence ir pietiekami liela, lai klausītos to, ko sirds kāro. Tāpat ir vērts mēģināt sazināties ar savu mīļāko radio un pasūdzēties par repertuāru. 

Situācijās, kad radio skandē naida runu vai jebkādā citā veidā pārkāpj Latvijas likumus, rakstiet oficiālu sūdzību NEPLP – https://www.neplpadome.lv/lv/. Šī iestāde ir atbildīga par visu plašsaziņas līdzekļu uzraudzību Latvijas teritorijā, t.sk. sabiedriskajiem un publiskajiem radio. 

Trešā iespēja, izpētiet situāciju un dibiniet paši savu radiostaciju. Interneta radio dibināšanas izmaksas ir salīdzinoši zemas un lielāko izaicinājumu radīs repertuāra atlasīšana. Tāpat būs jāmaksā nodeva autortiesību sargiem – AKKA/LAA. Par tehniskajām niansēm papildus informāciju meklējiet interneta plašumos. 

Vai radio klausīšanās vēl ir modē? 

Saskaņā ar lietotāju aptaujām, ik mēnesi radio Latvijā klausās gandrīz 1 miljons iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka šis joprojām ir viens no labākajiem veidiem kā sasniegt plašu auditoriju. Tiesa, radio staciju skaits pārsniedz trīs desmitus un katrai no tām ir tikai neliels lietotāju skaits. 

Paši populārākie radio Latvijā jau tradicionāli ir Latvijas Radio 2, Radio Skonto un Latvijas Radio 1. Jaunieši savukārt vairāk klausās EHR un krietni mazāka daļa ari Radio Pieci. Tie visi ir dzirdami vienā vietā – Fano.lv

 

 

Draudzīgs internets