Mājas lapas izveide

Pamācība – Kā izveidot mājas lapu pašam bezmaksas

Mājas lapas izstrāde šodien ir pa kabatai un arī pa spēkam lielai daļai interneta lietotāju. 21. gs ir radušies dažādi interneta rīki, kas sniedz iespēju izveidot mājaslapu bez priekšzināšanām salīdzinoši īsā laikā.

Katra mājas lapa sastāv no četrām galvenajām daļām – domēna vārds, hostings (vieta, kur glabājas visa informācija), vietnes dizains un saturs.

Pirmie divi neprasa daudz pūļu. Sākotnēji ir jāizdomā labs domēna jeb mājas lapas nosaukums. Pēc tam ir jāatrod vieta, kur mājas lapu uzturēt (jāizvēlas hostingu) un jāsaprot kādu satura platformu īzvēlēties.

Mēs iesakam uzstādīt bezmaksas platformu WordPress. WordPress satura veidošanas platforma ir viegli uzstādāma un ļoti viegli administrējama. Tai ir pieejami tūkstošiem bezmaksas dizaini, turklāt WordPress patlaban lieto miljoniem cilvēku visā pasaulē un tā regulāri tiek atjaunota. Izvēloties šo risinājumu, nav nepieciešamas priekšzināšanas programmēšanā, taču tās varētu noderēt. Tāpat arī nav jāmaksā par ārpakalpojumiem, ja neskaita domēna vārdu un hostingu. Izveidot mājas lapu bezmaksas saviem spēkiem – tagad tas ir iespējams ikvienam.

Ja vēlaties veidot tikai blogu bez sava domēna vārda, to var darīt daudzās vietās, piemēram, Yola, taču jārēķinas, ka tad tavs lapas nosaukums būs apmēram šāds manalapa.yola.com, kas neizskatas pievilcīgi un piedāvā ļoti mazu funkcionalitāti. Tiem, kas grib publicēt tikai vienu vai pāris stāstus, sevišķi angļu valodā var noderēt Medium platforma.

Turpinājumā aplūkosim kā tehniski izstrādāt pilnvērtīgu mājas lapu.

Mājas lapas izveide soli pa solim

  1. Reģistrē domēnu (.lv zonas domēnu reģistrē nic.lv, .com vai .eu domēnu jebkurā vietā);
  2. Piesakies hostingam (sk. iepriekš);
  3. Ieraksti WordPress (ar pāris peles klikšķiem);
  4. Instalē dizainu (vadības panelī tiek piedāvāti daudzi bezmaksas varianti);
  5. Veido un publicē saturu, fotogrāfijas un video;
  6. Popularizē savu mājaslapu sociālajos tīklos, reklamē citiem mājas lapu īpašniekiem. Pati par sevi tā, visticamāk, nekļūs populāra.

1. Izmantojot savu lietotāja vārdu un paroli, ielogojieties savā lietotā kontā.

2. Izvēlies Softaculous Apps Installer vai līdzīgu one-click install aplikāciju, kas piedāvā iespēju instalēt mājas lapas satura platformu soli pa solim.

3. Izvēlies sadaļā Blogs – WordPress vai kādu citu no pieejamo aplikāciju veidiem –

4. Klikšķini “Install” (uzstādīt) WordPress

4. Konfigurē lapas nosaukumu (Site name) un aprakstu (Site description). Abus šos ierakstus varēs vēlāk mainīt, taču kaut kas šajos laukos ir obligāti jāieraksta.

5. Izvēlies administratora vārdu, paroli un paroles atjaunošanas epastu. Vēlams izvēlēties vārdu, kas nav admin, user, editor, administratorn. Unikāls lietotāja vārds un pietiekami sarežģīta parole nodrošinās labāku aizsardzību pret botu tīklu uzbrukumiem.

6. Klikšķini “Install” (lapas apakšā) – uzstādīt programmu.

7. Apsveicam. Mājas lapas izveides tehniski grūtākais posms ir noslēdzies. Tagad atliek ieiet savā mājaslapā, piemēram, manalapa.lv/login.php, norādīt savu lietotāja vārdu un paroli un sākt veidot saturu. WordPress sadaļā Themes tagad varat izvēlēties kādu no bezmaksas dizainiem.

8. Papildinājums. WordPress mājas lapas uzstādīšana ļauj būtiski mainīt tās konfigurāciju, izmantojot dažādus spraudņus. Sadaļā Plugins varat izvēlēties no tūkstošiem piedāvājumiem.

Paplašinājumus var atlasīt pēc atslēgas vārdiem, popularitātes un citiem kritēijiem. Katram no tiem klāt ir apraksts, reitings, pēdējais atjaunošanas datums un lejupielāžu skaits. Šī informācija lieti noder, izvēloties spraudņus.

Mēs iesakam sākotnēji uzstādīt šo spraudņus –  Wordfence (drošības spraudnis), Contact Form 7 – kontaktu forma, Jetpack – statistikas programma un drošība, Akismet – aizsardzība pret komentāru spamu, Yoast – mājas lapas optimizācijas spraudnis. Ja mājas lapas izveide liekas pārāk sarežģīta vai nepieciešams atbalsts atslēgas vārdu izvēlē un seo optimizācijā, ir vērts apmeklēt SEO mājaslapu. Iesācējiem eksperimentēšanai gan, visticamāk, pietiks ar saviem spēkiem. Atliek tikai apbruņoties ar pacietību un sākt rīkoties. Jau pavisam drīz varēsiet saukt sevi par mājas lapas īpašnieku.

9. Apsveicam, Jums ir izstrādāta mājas lapa par kuru nav kauns pašam un var rādīt arī citiem.

 

Draudzīgs internets