Latvijā mēs varam pamatoti būt apmierināti ar internetbanku un norēķinu internetā attīstības līmeni, sevišķi ja salīdzinām sevi ar daudzām Rietumeiropas valstīm. Turpinājumā noskaidrosim, kā veikt naudas pārskaitījumu uz citas personas bankas kontu Latvijā, ārzemēs vai cietumā.

Kā pārskaitīt naudu uz citu kontu (no internetbankas)?

Internetbanka ir viens no labākajiem pakalpojumiem, ko mums sniedz procesu digitalizācija. Ja agrāk, lai pārskaitītu naudu citam cilvēkam vai apmaksātu rēķinus bija jādodas uz banku, tad šobrīd visu varam izdarīt no mobilā telefona vai datora savās mājās, auto vai darbavietā.

Lai pārskaitītu naudu ir jāzina tikai saņēmēja bankas konta numurs un, cik daudz vēlaties pārskaitīt.

Jūs varat kļūdīties ar saņēmēja vārdu, uzņēmuma reģistrācijas numuru vai norādīsiet nepareizu informāciju maksājuma mērķī nauda jebkurā gadījumā tiks pārskaitīta. Bankai no jums zināt tikai konta numuru.

*Maksājuma uzdevuma aizpildīšanas pamācība. Ilustratīvs piemērs – ekrānšāviņš no Swedbank internetbankas. 

Precīza maksājuma uzdevuma izpildē jāietver šādas ziņas:

 1. Saņēmēja vārds, uzvārds (Jānis Bērziņš) vai uzņēmuma nosaukums (SIA Rīga)
 2. Saņēmēja konta numurs – ja numurs būs nekorekts, internetbanka izmetīs kļūdas paziņojumu.
 3. Maksājuma summa – 0,01 EUR – 99999 EUR (maksimālās summas apmērs atkarīgs no internetbankas limitiem).
 4. Maksājuma mērķis – rēķina nr., skolas pulciņa nosaukums un bērna kontaktinformācija, mērķis, kam nauda jāizlieto – TV iegādei utml. Šeit svarīgi nerakstīt neko satraucošu, kas varētu likt internetbankas algoritmiem nosūtīt maksājumu uz padziļinātu pārbaudi. Jāraksta vispārīga informācija.
 5. Kad visi dati ievadīti, spiediet taustiņu “Apstiprināt”. 
 6. Apstipriniet maksājumu ar SMART ID, mobile-ID, kodu kalkulatoru, e-ID vai biometriskajiem datiem (pirkstu nospiedumu) un vēlreiz klikšķiniet taustiņu “Apstiprināt”.

Naudas pārskaitījuma apstiprināšanai var izmantot . Pieejamo verifikācijas variantu klāsts katrā bankā vai elektronisko naudas maksājumu iestādē var atšķirties. Augstāk redzamais attēls ir tikai ilustratīvs piemērs. Ja izmantojat Citadele, SEB, Luminor vai citas kredītiestādes internetbanku, lietotāja panelis var nedaudz atšķirties. Arī elektroniskajām maksājumu iestādēm – N26, Westeincard, Wise (iepriekš Transferwise) izskatīsies citādi, taču pamatprincipi saglabāsies nemainīgi.

Kā pārskaitīt naudu uz ārzemēm?

Starptautiskie maksājumi var būt daļa no tavas ikdienas, bet vairumam Latvijas iedzīvotāju tie ir sveši. Biežāk šādus maksājumus savstarpēji veic tie latvieši, kam radi apmetušies ES valstīs, piemēram, Vācijā, Īrija, Skotijā, Zviedrijā vai Lielbritānijā. Izpildot starptautiskos maksājumus maksājuma veicājam tiek prasīta plašāka informācija, taču visu var izdarīt.

Lielākās grūtības parasti rada saņēmēja bankas SWIFT koda atrašana. Drošākais veids kā to atrast ir aplūkot konkrētās bankas mājaslapu – sadaļā Kontakti vai informāciju lapas apakšpusē. Ja tas neizdodas, varat mēģināt lietot internetā pieejamos SWIFT meklētājus.

*Starptautiskā maksājuma veikšanas panelis. Ekrānšāviņš no SWEDBANK Latvia.

Lai veiktu starptautisko maksājumu, jums ir jānorāda maksājuma uzdevumā šāda informācija:

 • Saņēmējs.
 • Saņēmēja bankas konta nr (IBAN kods):
 • Summa.
 • Maksājuma mērķis.

Papildus var tikt prasīts norādīts arī saņēmēja adresi, valsti un SWIFT kodu. Maksājumiem starptautiskas bankas filiāļu ietvaros mēdz būt atvieglotāki nosacījumi un arī nauda adresātu var sasniegt ātrāk.

Kā pārskaitīt naudu uz Paypal?

Lai pārskaitītu naudu uz Paypal, jums ir vajadzīgs savs Paypal konts. Ja tāds nav izveidots, ir vajadzīga bankas maksājumu karte un pieeja savam internetbankas kontam.

Paypal naudas pārskaitījum šobrīd ir gājuši laikam līdzi un piedāvā iespēju starp dažādiem Paypal kontiem veikt maksājumu, ja ir zināms:

 • saņēmēja epasts,
 • saņēmēja Paypal vārds vai
 • saņēmēja Paypal kontam piesaistītais mobilā telefona nr.

Attēlā redzama instrukcija, kā jāveic maksājums starp diviem Paypal kontiem. Viss process aizņem 3 soļus, kas apzīmēti ar skaitļiem.

Paypal Latvijā tiek izmantots, taču vairums dod priekšroku maksājumiem ar internetbanku.

Kā pārskaitīt naudu par kredītu, komunāliem rēķiniem vai citiem ikmēneša rēķiniem?

Ja ticam statistikai Latvijā kredīts ir izsniegts vairākiem simtiem tūkstošiem iedzīvotāju. Vienkāršākais veids, kā veikt naudas pārskaitījumu ir pieslēgt savam kontam automātiskos maksājumus. Tā rezultātā noteiktā katra mēneša datumā no jūsu bankas konta automātiski tiks pārskaitīti līdzekļi uz aizdevēja kontu. Automātiskos maksājumus var pieslēgt arī jebkura cita regulāra rēķina apmaksai (mobilais telefons, internets, komunālie pakalpojumi u.c.)

Pieslēdzot automātiskos maksājumus jūs maksāsiet par to papildus komisiju (0,20 EUR – 0,50 EUR), bet reizē arī ietaupīsiet. Kā? Dažādu pakalpojumu sniedzēji, sevišķi bankas pieprasa soda naudu par katru kavēto dienu. Ja jums ir paņemts viens vai vairāki aizdevumi, esat izmantojuši refinansēšanu, ir kredītkarte, patēriņa kredīts, auto līzings vai tam līdzīgi pakalpojumi, soda nauda par katru dienu var būt pat vairāki eiro. Ja kavēsiet ilgāk par 30 dienām, varat nokļūt parādnieku reģistrā (būs grūti saņemt citu kredītu) vai parādu piedzinēju nagos.

Kā pārskaitīt naudu uz cietumu?

Neviens no mums nevēlās nekad nokļūt cietumā, bet tomēr tas notiek. Latvijā ieslodzījumā atrodas vairāki tūkstoši valsts pilsoņu un arī viņiem reizēm ir nepiecieāmi naudas līdzekļi, ko tērēt vietējā veikalā.

Saskaņā ar Latvijas sodu izpildes kodeksu ieslodzītajiem, uzturoties cietumā,  ir tiesības saņemt naudas līdzekļus neierobežotā apmērā. Kārtība kādā tas notiek ir definēta Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā.  Ja jūsu radinieks, draugs vai paziņa ir cietumā un vēlaties viņam pārskaitīt naudas līdzekļus ir jāizmanto Valsts Kases vienotais konts:

 • Bankas nosaukums: Valsts kase
 • Bankas kods: TRELLV22
 • Depozītu konts: LV15TREL8190468041000

Internetbankā maksājuma uzdevumā papildus ir jānorāda šāda informācija:

 • Saņēmējs – IeVP (t.i. Ieslodzījumu vietu pārvalde.)
 • Maksājuma uzdevumā – ieslodzītā vārds, uzvārds un personas kods.

No vienotā izmeklēšanas cietuma depozīta konta nauda tiks tālāk pārskaitīta uz apcietinātās persona personiskās naudas uzskaites karti. Šo karti var izmantot, lai iegādātos pārtikas produktus un pirmās nepieciešamības preces, kas tiek tirgotas cietuma veikalā.

Kā pārskaitīt naudu uz Revolut, Paysera vai citur?

Jums ir pieeja savam internetbankas kontam, pietiekami līdzekļi, motivācija, saņēmēja konta numurs un citi nepieciešamie dati vietējā vai starptautiska maksājuma? Apsveicam. Jūs varat pārskaitīt naudu uz Paysera, N26, Revolut vai jebkuru citu kredītiestādi vai elektronisko maksājumu iestādi visā pasaulē.

Instrukcijas kā veikt pārskaitījumus jau esam sagatavojuši. Rūpīgi iepazīstieties ar tām (skat. tekstā augstāk) un jums noteikti izdosies. Pirms veikt pārskaitījumu, pārliecinieties, ka norādītais bankas konta numurs ir pareizs – tas ir pats svarīgākais. Ja nauda tiks pārskaitīta uz nepareizo kontu, atgūt to praktiski nebūs iespējams.

Draudzīgs internets